Pjevačica i autorica brojnih bezvremenskih hitova, Alka Vuica, gostovala je u emisiji SHOWtime na Happy FM-u, gdje ju je ugostio voditelj Ivo Šarić. Predstavila je novu zaraznu pjesmu “Bella moja” i otvoreno progovorila o prijateljstvu s Josipom Lisac, neprežaljenoj majci, budućoj ulozi bake te svom pogledu na ljubav, starenje i život.

Govoreći o dugogodišnjem prijateljstvu s Josipom Lisac, Alka je otkrila kako publika često nema predodžbu koliko je glazbena diva duhovita izvan pozornice.

“Najbolji je štos bio kad sam je neki dan pitala: ‘Josipa, što bi ti napravila da imaš glas kao ja, a da ja imam glas kao ti?’ A ona mi je odgovorila: ‘Ja bih se ubila.’ Užasno je duhovita. Dogovorile smo se da ćemo snimati male skečeve i nadam se da ćemo to uspjeti već ovoga ljeta. Karlo je također bio beskrajno duhovit i stvarno sam uživala odrastati uz njih na neki način”, ispričala je.

Posebno ju veseli novo životno poglavlje i dolazak unuka na svijet: “Pod stresom sam. Volim pomagati pa se često u sve petljam, iako mladima to ponekad ide na živce. Ali ja to radim dobronamjerno. Imam sreću što imam jako zrelu nevjestu Doru. Predivno se slažu i jako se vole. Sigurna sam da će biti prekrasni roditelji.”

“Hoćete li biti baka koja poštuje odluke roditelja ili ćete unuku sve dozvoliti?”, upitao ju je Ivo, a Alka je odmah odgovorila: “Ma kakvi, ja poštujem samo svoje odluke, ha, ha. To će biti teška borba, ali mislim da imamo slične svjetonazore.”

A buduća baka već ima i slogan za novu ulogu.

“Gianna Apostolski i ja uskoro ćemo postati bake. Između njezine unuke i mog unuka bit će samo mjesec dana razlike. Već smo smislile slogan: ‘Dok su dica na cici, bake su na Ibizi.’ Jer poslije ćemo sigurno morati čuvati djecu”, kroz smijeh je rekla Alka.

Posebno emotivno govorila je o svojoj majci, od koje je naslijedila talent i čije pjesme danas želi sačuvati od zaborava.

“Moja je mama bila pjesnikinja i pisala je na čakavštini. Trenutačno skupljam njezinu poeziju jer bih voljela objaviti zbirku njezine poezije. Mama je bila iz Barbana, svirala je klavir, a da ga nikada nije učila”, priča Alka.

Prisjetila se i posljednjih dana njezina života te progovorila o iskustvu koje ju je duboko pogodilo: “Moja mama bila je medicinska sestra i cijeli je život posvetila zdravstvu i pomaganju ljudima. Kada je umirala, molila sam palijativni tim iz Poreča da dođe pomoći. Petnaest dana nitko nije došao ženi koja umire, dati joj infuziju… To je prestrašno. Više nije mogla gutati ni govoriti. Sreća što je moja sestra medicinska sestra, mi smo bile uz nju.”

Govoreći o ljudima koji su obilježili njezin život, posebno mjesto zauzima David Bowie.

“ On me fakat inspirirao kako se treba oblačiti, kako treba izgledati, kako treba razmišljati. Prve tekstove sam prevodila njegove. Kada sam došla u Zagreb, jedan me prijatelj pitao imam li dečka. Rekla sam mu: ‘Imam.’ Kad me pitao tko je, odgovorila sam: ‘David Bowie, samo on to još ne zna.'”, govori.

Kada je riječ o ljubavi, Alka priznaje da je kroz život znala raditi velike romantične geste.

“Jednom sam jednom frajeru osam dana zaredom slala po jednu ružu, dostavom. Ja sam trebala biti frajer jer bih točno znala kako zavesti ženu. Mislim, muškarci pojma nemaju…”

Bez razmišljanja je izjavila i: “Muškarci su precijenjeni. Sad sam se sjetila da mi Josipa uvijek govori kako su muškarci zapravo osjetljiviji od žena. Stalno tvrdi da su nježniji od nas. Ne znam zašto je u to toliko uvjerena, ali možda je istina. Možda sam ja ponekad jednostavno pregruba pa ih preplašim.”

Ni o starenju nema romantičnu predodžbu: “Starenje je grozno. Ne volim starenje. Ne znam zašto ljudi toliko inzistiraju na tome da stalno ponavljaju kako su stari. Ja ne želim biti stara. Naravno da imam svoju godinu proizvodnje, ali želim što dulje ostati mlada.”

Govoreći o estetskim zahvatima, Alka nije skrivala svoj stav.

“Botoks baš ne volim. Mislim da ga ne vole ni sami kirurzi. Više sam za nešto poput faceliftinga, koji sam i sama nedavno napravila. Mislim da takvi zahvati daju prirodniji rezultat. Kad vidim što su fileri napravili nekim ženama, pretvaraju se u čudovišta. S tim treba biti oprezan. Smatram da je dobro to što možeš popraviti svoj izgled, što možeš što duže izgledati mladoliko. Nisam za skrivanje estetskih zahvata, ali nisam ni za to da se potpuno promijeni vlastiti izgled. Mislim da je veliki dio svega genetika. Naravno, ne možeš očekivati da ćeš izgledati dobro ako ne vodiš računa o sebi. Moraš paziti i željeti izgledati mlado. Zašto bismo izgledali starije, ako ne moramo?”, priznala je u SHOWtimeu Ivi Šariću.

FOTO: Kristijan Jalšić/Happy FM

Odrastanje bez oca, život uz baku koja ju je odgojila, političke izdaje, medijski napisi koji su je pratili na vrhuncu moći te ljubav prema unuku koja ju je potpuno osvojila – samo su neke od tema o kojima je Jadranka Kosor govorila u petoj epizodi emisije SHOWtime na Happy FM-u. U razgovoru koji je vodio Ivo Šarić, bivša hrvatska premijerka, spisateljica i novinarka otvoreno je progovorila o svom privatnom i profesionalnom putu.

Prisjećajući se djetinjstva, Kosor je istaknula kako su joj prve asocijacije baka, rad i Lipik.

“Roditelji su se razveli kada sam imala dvije godine, a oca nikada nisam ni upoznala. Sa šest mjeseci poslali su me baki i ona me odgojila. Druga asocijacija je rad, rad i rad. Kao mala djevojčica morala sam naučiti kuhati, spremati kuću i raditi u vrtu. Tu su i razna jela koja sam tada zvala siromaškim jelima, a koja smo baka i ja zajedno kuhale. Mnoga od njih danas se više gotovo i ne pripremaju, ali u mojoj kuhinji i dalje imaju svoje mjesto. Mi smo zaista živjeli skromno. Meso se jelo možda jednom tjedno i zato djetinjstvo pamtim i kroz tu oskudicu”, ispričala je.

“Bila sam odlična učenica. Bila sam uporna i zbog iskustava koja sam proživjela još kao dijete. U prvom razredu osnovne škole bila sam jedino dijete bez oca. Djeca znaju biti vrlo okrutna i brzo su shvatila da sam na neki način nezaštićena. Počeli su mi se rugati, zadirkivati me, pa čak i fizički nasrtati na mene. Dugo sam to trpjela, a onda sam jednog dana uzvratila. Počela sam se ozbiljno braniti. Nakon toga više me nitko nije dirao niti mi se rugao. Sjećam se da sam jednom dječaku skoro izbila oko. Kako smo se borili, poderala sam nove hlače koje mi je kupila baka. Kad sam došla kući, bila sam puna ogrebotina i poderanih koljena pa sam onda i od bake dobila malo batina.”

Otkrila je i kako je ljubav prema pisanju razvila još kao djevojčica te da je upravo pisanjem zaradila svoj prvi odlazak na more: “Svoje prvo ljetovanje sama sam zaradila u petom razredu osnovne škole. Tada su se često raspisivali različiti natječaji za djecu. Upravo mi je jedan natječaj donio prvu veliku nagradu. S djecom iz drugih republika i pokrajina tadašnje države osvojila sam 15 dana ljetovanja i to je bio moj prvi odlazak na more.”

Govoreći o životu bez oca i kasnijem političkom putu, priznala je da vjeruje kako bi mnoge situacije bile drugačije da je uz sebe imala mušku zaštitu.

“Vjerujem da bi se barem polovica svega onoga što mi se događalo u politici, svih izdaja koje sam proživjela i svih udaraca koje sam primila, umanjila da sam uz sebe imala muškarca. Mislim da smo još uvijek u određenoj mjeri mizogino društvo u kojem je ženama često lakše ako uz sebe imaju muškarca”, iskreno će.

Govoreći o razdoblju kada je bila predsjednica Vlade, Kosor je istaknula kako se nikada nije prepustila osjećaju moći.

“Znajući da je sve prolazno i da će jednom proći, nastojala sam svakoga dana živjeti što normalnije. I dalje sam subotom odlazila na tržnicu kada bih bila u Zagrebu. Nisam dopuštala osiguranju da mi nosi vrećice. Posebno mi znači kad danas sretnem dečke iz osiguranja pa kažu: ‘Uvijek ste vodili brigu o nama. Pitali ste jesmo li jeli, jesmo li se naspavali.’ Cijelo vrijeme sam se pripremala na ono što danas, čini mi se, mnogi političari, osobito oni na vlasti, ne razumiju dovoljno – da je sve prolazno. Jednoga dana završit će mandat i morat će se suočiti s onim što se zove svakodnevni život”, rekla je za SHOWtime.

Prisjetila se i brojnih medijskih napisa koji su godinama pratili njezin politički rad, a posebno je istaknula opsesiju njezinim broševima.

“Fotografirali su moje broševe, nosili fotografije zlatarima na procjenu i onda objavljivali tekstove o tome koliko navodno vrijede. Sjećam se naslovnica na kojima je pisalo da moja kolekcija broševa vrijedi 300 ili 400 tisuća eura, a većina njih bila je zapravo dobra bižuterija. Jednom sam tijekom službenog posjeta Turskoj na bazaru kupila tri broša za ukupno 12 eura. Jedan od njih bio je veliki paun. Kasnije su upravo taj broš neki procjenjivali na temelju fotografija pa su se pojavili tekstovi da je riječ o smaragdima i briljantima te da vrijedi oko 100 tisuća eura. To me doista znalo nasmijati”, priča Kosor.

Ipak, priznaje kako su je pojedini napisi znali duboko pogoditi: “Sjećam se da su pojedini tjednici na naslovnicama objavljivali kako sam navodno u vezi s dvojicom muškaraca, od kojih je jedan bio ministar, a drugi bivši pomoćnik. To me jedino doista pogodilo, prije svega zato što je pogodilo mog sina.”

Danas joj je najveća sreća kada joj petkom u posjet dolazi unuk: “Dok se unuk nije rodio, nisam mogla ni zamisliti koliko je ta ljubav posebna. Kad god ga pitam što bi želio jesti, najčešće želi da mu pripremim meso u različitim vrstama umaka. Kao i većina djece, obožava bolonjez i karbonaru. Ipak, njegovo najdraže jelo je pita sa sirom.”

Glazbeni ukus Jadranke Kosor vrlo je raznolik. Uz instrumentalnu glazbu iz raznih filmova, voli poslušati i različite glazbene zvijezde: “Od Stinga, Springsteena i Led Zeppelina do, naravno, Arsena. Slušam Shakiru dok perem prozore ili čistim stan, to me inspirira.”

Na kraju razgovora, voditelju Ivi Šariću otkrila je da ima i neostvarenu želju.

“Jedna od stvari za kojom žalim jest to što vjerojatno nikada neću plesati tango onoliko koliko sam željela. Danas, nakon operacije oba koljena, teško. Iako bih mogla, ali ne mogu naći nekog muškarca koji bi znao dobro plesati tango, a i nemamo gdje”, zaključila je kroz osmijeh.

FOTO: Kristijan Jalšić/Happy FM

Legendarna Neda Ukraden gostovala je u emisiji SHOWtime na Happy FM-u, gdje ju je ugostio voditelj Ivo Šarić. U razgovoru punom emocija, humora i životnih anegdota prisjetila se odrastanja, govorila o obitelji i otkrila detalje novog albuma “Svoja na svom”.

Iako će ovog ljeta proslaviti 76. rođendan, Neda neumorno radi i nastupa, a zanimljivo je da se uglavnom sama šminka, frizira pa i vozi iz grada u grad.

“Naravno da volim surađivati s dobrim stilistima, frizerima i šminkerima. Međutim, ako nakon 50 godina niste shvatili što je bit ovog posla i da morate biti spremni u svakoj situaciji, od trenutka kad stanete na benzinsku uliti gorivo pa do odlaska u trgovinu, onda ovaj posao nije za vas. Moraš biti dorastao tome. Pa sad, take it or leave it. Ako ti je teško, nemoj se time baviti. Ako nije, ustani malo ranije, operi kosu, isfeniraj se, našminkaj se. Iskreno, i da nisam pjevačica, možda to ne bih radila s ovolikim žarom, ali nikad ne bih mogla hodati zapuštena i neuredna”, govori Neda.

Na pitanje voditelja kakva je vozačica, kaže: “Ja sam top. Kad me netko drugi vozi, toliko sam nervozna da vjerujem kako tim ljudima sigurno idem na živce. Mrzim kad netko vozi presporo, tobože sigurno i oprezno, a jednako tako ne podnosim ni one koji bespotrebno jurcaju. Ne samo da se ne odmorim, nego se živa umorim i iznerviram.”

Nije krila uzbuđenje zbog novog albuma, na kojem se uz dosad objavljene pjesme našlo i pet novih. Svaka će dobiti svoj spot, a jedan je posebno zanimljiv.

“U jednom spotu, redatelj je dečke iz benda odjenuo u engleske policajce, takozvane bobbije, a ja sam crvenokosa, u jednom ludom, božanstvenom leopard mantilu”, otkrila je.

S ponosom je govorila o rodnom Imotskom, ali i priznala da je kao dijete bila usamljena.

“Moja prva asocijacija na djetinjstvo je usamljenost, jer sam bila jedino dijete svojih roditelja. Stalno smo se selili, a to znači i stalne promjene sredine. Zamislite mene, dijete rođeno u Imotskom, koje odjednom dolazi u Bosnu, u potpuno drugačiji ambijent. Bila sam sama u kući dok su roditelji radili i meni je to tada bilo jako teško. Strašno sam čeznula za bakom, za rodnom kućom, za Imotskim, za tom svjetlošću, toplinom, zvukovima i glasovima”, emotivno se prisjetila.

Ispričala je i anegdotu kada je zbog želje za društvom pobjegla u školu: “Imala sam pet godina i jednog dana sam se s djecom iz ulice jednostavno ušuljala u školu. U međuvremenu su me svi tražili, od susjeda do policije. Nitko nije znao gdje sam. Mislili su da sam upala u Drinu, da sam se utopila , a ja sam sjedila na nastavi s djecom.”

Danas je ponosna majka kćeri Jelene, no jedna želja ostala joj je neostvarena.

“Bila sam jako tužna što nemam brata ili sestru. Zato sam, kad sam rodila svoju Jelenu, izlazeći iz rodilišta rekla: ‘Doći ću ja opet.’ Nažalost, nije mi se ostvarila želja da postanem majka još koji put, ali mi je zato moja kći podarila najveću radost – troje divnih unuka”, priznala je Neda voditelju Ivi Šariću u SHOWtimeu.

Sretna je što živi u istom domu sa svojom kćeri, unucima i zetom te kaže da je to veliki blagoslov.

“Danas svi bježe jedni od drugih, svatko ima svoj private life, bračni partneri gotovo više ni ne spavaju zajedno. Blago onom tko ima baku i blago baki koja ima unuke. Mislim da je dobro da djeca od malih nogu uče poštovati starije i da se uče redu. Danas roditelji jako puno rade i ono što oni ne stignu, baka ili djed mogu preuzeti na sebe. Lijepo je da dijete odrasta u takvom prirodnom i toplom okruženju, da ga kod kuće dočeka tanjur juhe, topli obrok i netko tko će ga utješiti ako dobije jedinicu ili doživi neki neuspjeh. Svi fakulteti i svi profesori nisu me naučili onoliko koliko me naučila moja baka”, priča Neda, koja s razlogom nosi titulu najsexy bake, a svoju liniju pripisuje genima i načinu života.

Za sebe kaže da je “kuharica zarobljena u tijelu pjevačice”. Najviše voli kuhati raštiku, a prisjetila se i jednog kolača koji joj nije uspio.

“Jako su mi se svidjele princes krafne i, kada sam se udala, odlučila sam ih napraviti svom mužu i djetetu. Napravim kremu, tijesto, sve po receptu. I sad se tijesno treba dići kako bih ga mogla prepoloviti i napuniti kremom. Kad ono – ništa. Stoji spljošteno, neće se podići ni centimetar. Zovem zaovu da pitam gdje sam pogriješila. Ona me ispituje jesam li stavila sve sastojke, jesu li jaja svježa, peče li pećnica ispravno… Sve je bilo kako treba. I krenem ispočetka jer mi je bilo žao kreme. Opet osam jaja – i opet ništa. Pa još jednom. Na kraju sam potrošila 24 jaja i tijesto se jedva malo podiglo. Tada sam sama sebi rekla: ‘Nedo, ti si potpuni antitalent za ovaj kolač. Odustani dok ne napraviš još veći trošak'”, ispričala je kroz smijeh.

FOTO: Kristijan Jalšić/Happy FM

U godini u kojoj slavi tri desetljeća karijere, regionalna glazbena zvijezda Jelena Rozga dala je jedan od svojih najiskrenijih intervjua dosad. Voditelj Ivo Šarić ugostio ju je u emisiji SHOWtime na Happy FM-u, gdje je otvoreno progovorila o najljepšim i najtežim trenucima na sceni, pritiscima estrade i borbi sa zdravljem, ali i otkrila detalje iz djetinjstva, obitelji i života izvan pozornice.

Iako svoje prezime kao mala nije voljela jer joj je zvučalo “grubo”, ono je danas glazbeni brend.

“Obožavam svoju obitelj i svoje korijene. Ja sam dijete sa sela, iz mjesta poviše Trogira. Mama je iz Blizne Donje, tata iz Blizne Gornje. Obožavala sam nedjelje jer smo uvijek išli kod bake i djeda. Baka Jela, po kojoj sam i dobila ime, me obožavala. Sestra je uvijek bila s djedom, a ja uz baku. Ljeti smo sestra i ja kod njih provodile po dva ili tri tjedna. Sve je bilo domaće, imali smo kokoši, svako jutro uzimala sam još topla jaja, a baka bi mi pripremila tvrdo kuhana jaja, domaći kruh i naše maslinovo ulje. Djed bi nas vozio u Primošten na kupanje. Baka mi je uvijek plela kosu, imala je prekrasnu kovrčavu kosu i zelene oči. Pamtim kako sam po cijele dane plesala i pjevala, a djed bi govorio: ‘Hajde, igraj šah, nešto pametnije’, a baka bi mu rekla: ‘Pusti je, ona je naša umjetnica'”, ispričala je Jelena.

Govoreći o razdoblju najveće popularnosti Magazina, priznala je koliko je tempo života tada bio iscrpljujući: “Bilo je toliko posla da ponekad nisam znala ni kako se zovem ni u kojem se gradu budim. Bila sam premorena od tog tempa. Znala sam doći doma toliko iscrpljena da me mama ne bi prepoznala koliko sam bila mršava i iscijeđena. Ljudi su me tada često kritizirali zbog mršavosti, iako sam i prirodno sitna. Kad danas gledam fotografije iz tog vremena, stvarno sam bila jako mršava, ali ne zato što nisam jela, nego zato što sam puno radila.”

Nakon 10 i pol godina u grupi, uslijedila je solo karijera, a početak nije bio nimalo lagan.

“Ljudi nisu dolazili na koncerte, sve je bilo nesigurno, a i ja sam sama bila nesigurna. Jedne noći nazvala sam mamu i rekla joj: ‘Ovo ne ide. Od ovoga neće biti ništa.’ Ona mi je tada rekla: ‘Jelena, polako. I ako ne uspije, mi smo tu uz tebe.’ Bilo mi je lakše kad je to izgovorila, znala sam da imam njih i da ih nisam razočarala”, priča.

Potom ju je “Bižuterija” lansirala na sam vrh. Kada je ta pjesma osvojila Porin za Hit godine o kojem je odlučivala publika, naišla je na nimalo ugodne reakcije.

“Taj Porin neću nikad zaboraviti. Kada je pjesma osvojila nagradu, očekivala sam da će mi netko prići. Ne treba mi nitko dizati spomenik i nikad nisam bila opterećena tim stvarima, ali ljudi su mi doslovno okretali leđa. Pitala sam se zašto… Umjesto da sam bila sretna, bila sam tužna”, otkrila je Rozga voditelju Ivi Šariću.

Zato danas punog srca podržava mlade glazbenike, poput Jakova Jozinovića, na njihovim počecima: “On je toliko divan, sladak i prirodan, a mislim da je to najvažnije. Publiku ne treba varati niti glumiti nešto što nisi. Uvijek sam podržavala ljude koji iskreno vole glazbu, a kod njega se to stvarno osjeti. Ne volim kada se nekoga napada jer sam i sama kroz to prolazila.”

Iako su iza nje stotine koncerata, trema je i dalje prisutna: “Veliki sam tremaroš i to ne mogu promijeniti. Voljela bih da mogu isključiti taj sklop u glavi, ali jednostavno ne ide. Mislim da mi je to najviše narušilo zdravlje. Preemotivna sam, u sve ulazim s punim srcem. Zato iz nekih priča često izlazim ranjena. Nikad ne igram prljavo. Kod mene su uvijek otvorene karte i uvijek polazim od toga da su ljudi fer i pošteni. Nažalost, nisu svi takvi, ali čovjek uči dok je živ.”

“Kad uspijem uhvatiti i tri slobodna dana, trudim se što više odmarati i maknuti mobitel barem na dva sata kako bih imala svoj mir. Ne zato što mi je nešto teško, nego zato što to moram zbog zdravlja. Otvoreno govorim o svojim problemima sa štitnjačom, pijem tablete za srce, odnedavno imam i novu terapiju… Kad sam u Splitu, najljepše mi je ručati s mamom i tatom. Mama ipak najbolje kuha, radi najbolje palačinke. Koliko god imam godina, ona se ponaša kao da sam mala Jelena”, ispričala je za SHOWtime.

Ovo ljeto čekaju je koncerti diljem regije, a posebno se raduje splitskoj Galeriji Meštrović 26. lipnja i šibenskoj Tvrđavi sv. Mihovila 9. srpnja, dok će na Melodijama Jadrana izvesti i novu pjesmu. Želja joj je da do kraja godine njen dom ispuni i novi ljubimac.

“Prije osam mjeseci ostala sam bez svog Ringa i konačno sam odlučila uzeti novog psića. Ponovno će biti jorkširski terijer. Isprva sam govorila da ne želim yorkija jer bi me previše podsjećao na Ringa, ali kad sam došla kod jedne obitelji koja ih uzgaja, srce mi je jednostavno preskočilo”, zaključila je Jelena koja ne krije ni da je sretna u ljubavi.

SHOWtime i voditelj Ivo Šarić svake srijede na Happy FM-u donose iskrene i zanimljive razgovore s osobama iz svijeta poznatih, otkrivajući publici ono što se događa iza reflektora i krije iza uspjeha.

FOTO: SHOWtime/Happy FM

Slušaš Happy FM, voliš dobru glazbu i sportske aktivnosti? Onda je vrijeme da postaneš dio naše najzabavnije utrke ovog proljeća – Happy Petice! 💛 

Od 18. do 31. svibnja Dino i Leon iz Happy FM-a pripremaju se za Turopoljsku peticu, ali ovog puta ne trče sami. Svaki od njih okuplja svoj tim, a možda baš ti postaneš dio pobjedničke ekipe! 

Kako sudjelovati? 

Prijavi se putem WhatsAppa Happy FM-a i napiši: 

  • kojeg DJ-a biraš – Dinu ili Leona  
  • i zašto baš vas dvoje imate ono nešto za pobjedu 😄  

Kroz dane koji slijede zajedno ćemo trenirati, zezati se u eteru, izazivati jedni druge i skupljati navijače. Očekuju te fora zadaci, puno smijeha i odlična atmosfera koju može donijeti samo Happy ekipa. 

A nagrada? 

Osim nezaboravnog iskustva i dobre zabave, slušatelj iz pobjedničkog tima osvaja 300 eura na potrošačkoj kartici u KeraTermu!  

Happy Peticu donosi KeraTerm 

Uz podršku KeraTerma širimo pozitivnu energiju, promoviramo aktivan život i pokazujemo koliko su zajedništvo i dobra vibra važni – i na stazi i u svakodnevici. 

Novi album, usponi i padovi karijere, estradne etikete, ali i privatni život koji godinama uspješno skriva od javnosti – sve su to teme kojih se Ivan Zak dotaknuo gostujući u emisiji SHOWtime na Happy FM-u kod voditelja Ive Šarića.

“Moram reći da od albuma ‘Nostalgija’ očekujem puno jer je stvarno raznovrstan. Izvlačio sam pjesme koje sam radio posljednjih petnaest ili šesnaest godina kako bih sastavio album koji neće biti dosadan, koji će imati svega, a da opet ostane moj. Mislim da će posebno zanimljiva biti pjesma ‘Nostalgija’, čiji naslov uopće ne opravdava zvuk pjesme. Radujem se promociji i koncertu 16. svibnja u Zagrebu”, kaže.

U razgovoru se dotaknuo i razdoblja nakon velikih uspjeha te koncerta u Areni Zagreb 2017. godine, priznajući kako je tada uslijedila faza u kojoj njegove pjesme više nisu postajale veliki hitovi kao ranije.

“Nakon Arene Zagreb 2017. godine nekako se potrefilo da su sve pjesme koje sam radio dolazile do određene granice, ali nijedna nije preskočila da postane hit kao neke prije. To je razdoblje na koje naiđe svaki pjevač. Upravo se tada vidi tko je najjači i hoćeš li se povući ili nastaviti dalje. Ja sam cijelo vrijeme nastupao i imao sam sreću što sam imao publiku od prije, kao i menadžere i organizatore koji su me zvali. Tih godina imao sam možda manje koncerata, ali su bili stvarno izvrsni”, govori.

Progovorio je i o svojoj eri turbofolka.

“Bilo je dosta etiketiranja i mnogi su me dugo gledali kroz te naočale. Ali nije mi žao. S jedne strane možda jesam nešto izgubio, ali puno više sam dobio. Kad provociraš, bilo zvukom ili nekim potezima, postaješ traženiji i imaš puno više nastupa. Turbofolk mi je donio puno toga, zapravo mi je donio karijeru”, iskreno će.

Tijekom karijere su ga prozvali i miljenikom žena, a jedan ulet će posebno pamtiti.

“Najjači ulet bio mi je kad mi se jedna cura predstavila kao glazbena menadžerica, ali sam vrlo brzo shvatio da nema nikakve veze s tim poslom. Bilo je i situacija da su ljudi došli u studio pod izlikom da žele kupiti mikrofon. Vidjeli su moj studijski mikrofon na nekom oglasu, prepoznali da je riječ o mom studiju i javili se kao zainteresirani kupci samo kako bi došli do mene. Kad su stigli, odmah sam vidio da nemaju nikakve veze s glazbom”, kroz smijeh je ispričao.

Svoj je privatni život oduvijek krio kao zmija noge.”Nisam jedan od onih pjevača koji pune medijske stupce i naslovnice svojim privatnim životom jer, da sam to htio, onda bih to i radio. Privatni život uvijek držim za sebe i tako će ostati i dalje jer smatram da reklamu sebi i svojoj glazbi ne trebam raditi preko privatnih stvari. Tko želi drugačije, neka radi kako misli da treba i nemam ništa protiv toga, ali to jednostavno nije moj način. Smatram da sam tu za publiku zbog svoje glazbe i onoga što pružam na pozornici, a ne zbog privatnog života”, zaključio je.

Radijska postaja Happy FM, prepoznata kao zaštitni znak hrvatske zabavne glazbe, predstavila je novu emisiju “SHOWtime”, koja svakog tjedna donosi razgovore s istaknutim imenima iz svijeta glazbe, glume, sporta i javnog života. U prvoj epizodi voditelj Ivo Šarić ugostio je Marija Rotha, frontmena grupe Vigor. U otvorenom razgovoru, popularni glazbenik je pričao o nadolazećoj pjesmi, odnosu s roditeljima, ljubavnom životu te novom fenomenu na sceni.

Rođeni Osječanin u Vigor je stigao još kao srednjoškolac, a majka i otac bili su iskreni vjetar u leđa.

“Roditelji su mi uvijek bili velika podrška, ali i dobra, iskrena kritika, i naravno da se danas vesele svemu što sam postigao. U početku su smatrali da bih, nakon završene srednje škole, trebao pronaći ‘sigurniji’ put. Ipak su dolazili iz sustava u kojem je sigurnost značila stalan posao. Imao sam sreću da su mi dopustili da vikendom pjevam i zarađujem svoje prve novce, a da se tijekom tjedna školujem”, prisjetio se.

Vječno zahvalan Mario, svoje će najmilije uskoro odvesti na putovanje u Pariz: “Ove godine vodim roditelje u Disneyland, na četiri dana. Htio sam da u tim godinama dožive nešto lijepo. To će biti moj poklon mami za Majčin dan, a tati za Dan očeva.”

A što je ono najbolje što je naslijedio od njih?

“Pedantnost sam naslijedio od mame, a od roditelja sam naučio da se ljudi ne mjere po imenu, podrijetlu, vjeri ili naciji, nego po tome kakvo srce nose u sebi”, priznaje.

Danas je u jednom od najpopularnijih glazbenih sastava u Lijepoj Našoj, koji je veliku popularnost stekao 2013. s pjesmom “Još fališ”: “Miroslav Škoro bio je među prvima koji nam je pružio priliku i podršku, prepoznao je da bi nešto moglo biti od nas. Sjećam se i da nas je Igor Delač nazvao i rekao ‘da se nešto kuha i da moramo reagirati’, a podršku je uvijek davala i Jelena Rozga.”

Posebno emotivno govorio je o susretu s Jasminom Stavrosom: “Upoznali smo se u Kanadi, iako smo se ranije znali iz viđenja. Tamo smo imali naš prvi veliki koncert, a on je bio gost grupi Vigor, iako bi bilo logičnije da smo mi njemu gostovali. Sjećam se da sam roditeljima rekao koliko je život neobičan, odrastao sam slušajući njegovu glazbu, a sada on gostuje na našem koncertu. Od tada me zvao ‘sine moj’ i bio je iskreno oduševljen načinom na koji radim.”

Roth ističe da podržava rad mladih kolega, posebno mu se dopadaju Grše, Miach, ali i Jakov Jozinović.

Jakov ima prekrasnu emociju u pjevanju, odličan scenski nastup i veliku karizmu. Mislim da je ta generacija trebala i zaslužila svog heroja. Želim mu puno sreće i uspjeha – trebat će mu, jer showbiz je predivan, ali donosi i puno nespavanja, putovanja i stresa. Drago mi je da je nova generacija dobila svog ‘Supermana'”, iskreno će Mario.

Za “SHOWtime” je progovorio i o ljubavi te poručio da je u sretnoj vezi. “Nerviraju li te pitanja o braku ili ih ignoriraš?”, upitao ga je voditelj Ivo.

“Ne živciraju me takva pitanja. Postoje stvari koje je pristojno pitati i one koje nije. Ne znam spada li pitanje o braku u ovu drugu kategoriju”, kaže.

“Vjerujem u ljubav, u osjećaje, u emociju i lojalnost – u sve ono što nosi predznak ljubavi. U to, naravno, spada i brak”, dodao je.

A što je najromantičnije što je napravio zbog ljubavi?

“Vozio sam 500 kilometara samo da bismo se vidjeli na 20 minuta”, otkrio je.

Vigor nastavlja s brojnim nastupima, a u pripremi je i ljetni hit.

“U posljednje dvije godine napisao sam 10 novih pjesama za nas, a u planu je i novi album. Napisao sam i jednu pjesmu za moju dragu Mineu i mene, odnosno za naš duet, kao i za još nekoliko izvođača. Nova bi pjesma trebala izaći za otprilike dva mjeseca. Bit će to prava ljetna pjesma, pravi ljetni đir. Zvat će se ‘Kao Tequila’ i to je sve što zasad mogu otkriti”, poručio je Roth.

Mame su čudo. Svaki dan u samo 24 sata, uspiju biti vozačice, kuharice, organizatorice, njegovateljice, učiteljice, psihologinje… i jošpronaći način da sve to izgleda jednostavno. Ali istina je – i čudu treba pauza.

Zato smo na Happy FM-u pokrenuli posebnu kampanju povodom Majčinog dana: “MAMA NA PAUZU!”  Cilj nam je pružiti mami nešto što rijetko dobije: dan bez obaveza. 

PRIJAVI SVOJU MAMU! 

Stavljamo cijelu obitelj pred mali, ali važan izazov: preuzmite sve što inače radi vaša mama -barem na jedan dan. 

Na WhatsApp Happy FM-a pošalji nam popis: što sve tvoja mama uspije napraviti u 24 sata – od jutarnjeg alarma do trenutka kad konačno legne u krevet.  

U dogovoru s obitelji organizirajte “zamjenu” – preuzmite njezine poslove i prepustite mami dan odmora.  

Najkreativniji (a možda i najduži!) popis osvaja nagradu koja mami daruje potpuni dan bez obaveza , a mi ćemo se pobrinuti za nagradu… i malo razmaziti mamu. Red njege, red hrane, i tako u krug. Prijave traju od 27. 4. do 6. 5., a mi ćemo 7. 5. proglasiti pobjednicu. 

Mamin dan o kojem  je dugo sanjala – napokon zasluženo stiže!

Popularna domaća pjevačica, Nives Celzijus, gostovala je u emisiji Special Happy Show na Happy FM-u kod voditelja Dine Termana, gdje je u iskrenom razgovoru progovorila o novoj pjesmi, odnosu s publikom na društvenim mrežama, ali i o obiteljskom životu.

Duet “Sinkronija” s Dinom Petrićem izazvao je brojne reakcije publike, a Nives je otkrila zašto je upravo s ovim kolegom htjela ukrstiti glasove.

“Pjesma je žanrovski više neki pop i zapravo sam tražila pjevača iz tog žanra. Nekako mi je Dino bio prvi na pameti, bez obzira na to što on dosta cirkulira po raznim žanrovima, ali ga ljudi i dalje percipiraju kao pop izvođača. Možda i zato što smo se već poznavali. Mislim, nismo se nešto pretjerano dobro poznavali, ali uvijek je to bilo ono: ‘bok-bok’, zagrlimo se kad se vidimo… Uvijek je bio jako srdačan i mio”, rekla je.

A je li Dinova supruga bila ljubomorna dok se snimao spot?

“Tea je totalna kulerica. Ona to doživljava kao dio posla, ona je to prokomentirala kroz svoj humorističan ton. Inače je, koliko sam skužila, jako šaljiva žena. Ali ne, njoj je to sve super. Dala je blagoslov Dini, tako da smo mi potpuno rasterećeno snimali i radili sve što treba”, kaže Nives.

Dio razgovora bio je posvećen i komunikaciji s publikom, posebno na društvenim mrežama.

“Generalno imam više muške publike i naravno da mi onda oni i više pišu, ali najviše komuniciram sa ženama. Zato što mislim da su žene, u pravilu, kad se javljaju, konstruktivnije. Nije to sad samo ‘wow, kako izgledaš, predobra si, što bih ti radio’ i slično. Mislim, ima i toga, ima i kod žena, ali u punoj manjoj mjeri. One se uglavnom referiraju na neku konkretnu situaciju. Evo, danas sam objavila nešto za kosilicu pa mi se žena javi da ima istu tu kosilicu i komentira nešto o njoj”, priča.

Na svom Instagram profilu ima i posebnu zajednicu najvjernijih pratitelja, a posebno će pamtiti jedan e-mail koji joj je stigao.

“Jedan dečko, od dvadesetak godina, napisao je maltene cijeli esej o tome zašto bi bio idealan muškarac za mene. Ali to je bilo toliko slatko i simpatično, i prije svega iskreno. Kao: ‘imam apolonsko tijelo, sportaš sam, nogometaš – doduše ne baš uspješan’. Zapravo me pozvao na kavu. Toliko mi je mail bio simpatičan da sam bila na rubu da mu možda i odgovorim”, ispričala je Celzijus za Happy FM.

O svom karakteru kao majke kaže: “Ja sam dosta autoritativna i oni znaju da, kad poludim, nije dobro. Kad vičem, onda je još i dobro, ali kad ih pogledam tim svojim ‘demonskim’ pogledom, onda je vrag odnio šalu. Ali generalno sam dosta flegmatična, možeš mi skakati po glavi, ali kad se prijeđe granica, onda je gotovo.”

Dodaje i da s kćeri ima poseban odnos: “Mi imamo dosta zajedničkih interesa, idemo zajedno na treninge, putujemo, družimo se i s mojim i s njezinim društvom. Stvarno provodimo puno vremena zajedno, ali se i dosta svađamo. Evo, danas smo se posvađale jer mi je uzela pola šminke kad sam se trebala spremiti.”

A sa sinom?

“S njim znam igrati igrice, baš ozbiljno, i to uglavnom budu neke horor igrice”, otkrila je.

Nives se osvrnula i na glasine koje je čula o sebi.

“Svakakve sam kontroverze čula o sebi, ali vrhunac je bio kad sam u Srbiji čula priču da sam prije bila muškarac”, prisjetila se kroz osmijeh.

Otkrila je i da ne planira stati s pisanjem knjiga: “Ne mislim stati na tri knjige. Sigurno će se u nekom trenutku dogoditi nova. Čak su mi rekli da bih trebala napisati krimić, budući da ih stalno čitam.”

FOTO: Kristijan Jalšić/Happy FM

Postoji nešto posebno u glazbi. Povezuje nas, pokreće emocije i briše granice – bilo da smo u autu, na poslu, kod kuće ili u omiljenom kafiću.

Zato pokrećemo Happy Nation – zajednicu svih vas koji nas slušate, ma gdje god bili.

Happy Nation nije samo projekt. To je osjećaj pripadnosti.

To je onaj trenutak kad čuješ pjesmu koja ti popravi dan – i znaš da je netko drugi negdje u isto vrijeme osjeća isto.

Možda si upravo ti ta osoba, a ako slušaš Happy FM – već si dio Happy Nationa.

PRIDRUŽI NAM SE!

Želimo vidjeti gdje i kako nas slušaš.

Sve što trebaš napraviti je:

  • objaviti Instagram story
  • pokazati kako nas i gdje slušaš
  • taggirati naš profil
  • dodati #happynation

… i to je to!

Svaki petak od 17. travnja do 29. svibnja nagrađujemo najkreativniji Happy trenutak poklon karticom u iznosu 100 € u DM-u.

Pokaži nam svoj trenutak. Reci: I ja sam Happy Nation.